Історія Будинку творчості дітей та юнацтва

/Files/images/447859809.jpg

1919 рік. Ще горіли вогнища громадянської війни, а в містечку Семенівка більшовики вже будували нове життя. Не забували вони і про молодь: відвели їй великий голубий Будинок торговця Морозова. На дверях Будинку з'явився незвичайний надпис «Дом юношества». У цьому Будинку вечорами збиралися учні школи міста та молоді робітники із взуттєвої фабрики. Одним було по 12 років, іншим по 20, але всіх їх об'єднував комсомол.

У 1923 р. при «Доме юношества» був створений загін «Юных комунаров», - так називали себе самі молоді комсомольці, які пропагували Радянську владу. Збираючись разом, вони читали книжки, мислили про те, що таке Радянська влада, з піднесенням співали пісні «Кузнецы», «Смело товарищи в ногу». А дівчата при каганцях шили білизну комсомольцям, які йшли на війну.

Зібрання у «Доме юношества» не давали спокою бувшим торговцям і кулакам. Вони всілякими діями намагалися їм запоганити. Одного разу за Машею Вертебною, яка йшла у «Дом юношества» на збори, погналася ватага хлопців з палками. Дівчина бігла так, що ледь серце не вискочило з грудей. Біля самої кроні пролетів камінь, але такі напади, не лякали, а тільки здружували комунарів.

Загін «Юных комунаров» почав організовувати у селах району перші піонерські загони, які об'єднували в собі спочатку дорослих, а потім і дітей, а тому почали з'являтися загонові вожаті. Піонери разом з дорослими працювали на грядках, вирощували с/г культури, виступали з концертами, збирали сінокіс, також проводили велику роз'яснювальну роботу серед жителів сіл та міста, боролися з безграмотністю.

31928 по 1940 р. піонерських загонів в селах району ставало все більше. Але мирний труд піонерів перервала Велика Вітчизняна війна. Багато піонерів пішло в партизанські загони.

Ми пишаємося подвигом піонера-земляка Васі Коробко із села Погорільці. Коли розпочалася війна, Вася навчався у Погорільській ЗОШ. Ще в школі він відрізнявся організаторськими здібностями. Був першим в походах, спортивних змаганнях, іграх.

З перших днів війни Вася зумів зв'язатися з партизанським загоном, де скоро став його улюбленцем. Тут він проявив себе сміливим, дисциплінованим і здібним підривником. Разом з групою під командуванням Болицького приймав участь у диверсійних операціях на залізничних шляхах ворога. Вася особисто сам підірвав 4 ешелони, крім цього мінував шосейні і земельні дороги, по яких проходили ворожі колони, багато проводив розвідувань, приносив цінні і конкретні дані про ворога.

За данними розвідки був розгромлений німецький каральний загін в селі Погорільцях. За весь час своєї диверсійної діяльності особисто пустив під укіс 9 ешелонів, знищив 10 паровозів, ешелон з пальним і ешелон з офіцерським складом, де загинуло 370 офіцерів-фашистів.

За активну участь у боротьбі з німецькими окупантами Вася Коробко нагороджений орденом Леніна і орденом Червоного прапора.

Йшли роки... Все цікавішим ставало життя і піонерів, і гуртківців «Піонерського клубу» - так у воєнні і післявоєнні часи називався позашкільний заклад Семенівщини. При клубі працювали гуртки: радіотехнічний, фото, кролівництва. Піонери шкіл та гуртківці вчилися самі ремонтувати шкільне приміщення, будували майданчики, заготовляли дрова для опалення приміщень, активно займалися у гуртках, надавали велику допомогу сім'ям військових та немічним людям, приймали участь у вирощуванні телят та водоплаваючих птахів.

Протягом всіх років існування позашкільного закладу, декілька разів змінювалась його назва - був «Дом юношества» далі - «Піонерський клуб», «Будинок піонерів», «Будинок школярів». А у 1997 році шляхом реорганізації станції юних натуралістів, спортивної школи, Будинку школярів був створений Будинок творчості дітей та юнацтва. Сьогодні заклад розташований у двох приміщеннях, де знаходяться авіамодельна майстерня, танцювальний зал, методичний кабінет, комп'ютерний клас, кабінети психолога та педагога-організатора, швейна майстерня, кімнати для занять еколого-натуралістичних гуртків та туристів-краєзнавців. Третина гуртків, а саме: екологічні, туристичні, технічні, гуртки декоративно-прикладної творчості, народознавчі працюють на базах сільських шкіл району.

У складі педагогічного колективу закладу працює 33 педагоги: із них 14 основних працівників і 19 сумісників гурткової роботи.

Головна мета і проблема над якою працює заклад уже не один рік - це виявлення і розвиток нахилів та здібностей закладених природою в кожному індивідуумі. Реалізуючи мету і проблему, вихованці закладу кожного року мають результати та досягнення, як на рівні району, так і на рівні області, це гуртки: авіамодельні, декоративно-прикладної творчості, комп'ютерні та еколого-натуралістичні. При Будинку творчості діють гуртки допрофесійної підготовки Крою та шиття, Комп'ютерної підготовки мета яких - підготовка вихованців до життя у ринкових відносинах.

Педагогічний колектив закладу працює над вирішенням важливих завдань: виховання дітей творчих, працелюбних з високими моральними якостями, художнім та естетичним смаком, здорових і милосердних.

Кiлькiсть переглядiв: 645

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.