Повернутися до звичайного режиму

Автор Визначення
Арістотель Здоров'я людини - щастя. Найбільше щастя полягає у пре­чудовій мудрості. Людське щастя розкривається у розсуд­ливості та цнотливості. Насолода людини - у діяльності, а фізичний стан має поєднуватися з душевною активністю.
Гален Здоров'я - це рівновага та гармонія чотирьох соків, споріднених частин, органів, нарешті, сил, що керують усім організмом.
Гален Здоров'я - це стан, ...в якому ми не відчуваємо болю і який не заважає виконувати функції нашого щоденного життя: брати участь у керівництві, митися, пити та їсти і робити усе інше, що ми хочемо.
Авіценна У тілі людини є чотири соки: кров, флегма, жовта і чорна жовч... Якщо соки змішані у певних кількостях і нормальні, - людина здорова.
Гегель Здоров'я - це пропорційність між самістю організму та його наявним буттям... воно полягає у рівномірному відношенні органічного та неорганічного, коли для організму немає нічого неорганічного, чого він не спроможний був би подолати.
О.О.Остроумов Здоров'я - стан рівноваги між вимогами середовища та силами організму.
Г.Сигерист Здоровою може вважатися людина, яка відзначається гармонійним фізичним і розумовим розвитком і добре адаптована до оточуючого її фізичного та соціального середовища. Вона повністю реалізує свої фізичні та розумові здібності, може пристосуватися до змін оточуючого середовища, якщо вони не виходять за межі норми, і робить свій посильний внесок у благополуччя суспільства, сумірний з його здібностями. Здоров'я тому не означає просто відсутність захворювань: це щось позитивне, це життєрадісне та охоче виконання обов'язків, що їх життя покладає на людину.
ВООЗ, 1958 Здоров'я - це стан повного фізичного, душевного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб і фізичних вад.
А.П.Чехов Хіба здоров'я не диво?
Л.О.Брусіловський Здоров'я - такий стан організму людини, коли функції усіх його органів і систем врівноважені із зовнішнім середовищем і відсутні будь-які хворобливі зміни. Саме поняття "здоров'я", як і поняття "норма", є умовним і об'єктивно встановлюється на основі антропо­метричних, клінічних, фізіологічних і біохімічних показників.
Енциклопедія Ларусса Здоров'я... - стан індивіда, чий організм функціонує добре.
О.М.Ізуткін Якщо фізіологічні та психологічні процеси знаходяться у відповідності та гармонії один з одним, тоді даний стан означатиме здоров'я... Здоров'я людини характеризується як гармонійний розвиток, за якого всі сторони його життєдіяльності, фізіологічні та психічні, фізичні та духовні, біологічні та соціальні, знаходяться у ВІДПОВІДНОСТІ ОДИН 3 ОДНИМ.
Медична енциклопедія, Філадельфія, 1964 . Здоров'я - це стан, за якого всі функції тіла та розуму проявляються (зберігають) нормальну активність
С.М.ПавленкоЗдоров'я - природний стан організму, що є виразом його досконалої саморегуляції, гармонійної взаємодії всіх органів і систем і динамічної рівноваги з оточуючим середовищем.
П. Вебер Здоров'я - це рівновага між індивідуумом і оточуючим середовищем... є проблемою свідомості й розумного способу життя кожного окремо, гармонії розуму та почуттів.
В.П.Казначеєв Ми визначаємо здоров'я індивіда як динамічний стан, процес збереження і розвитку його біологічних, фізіо­логічних і психічних функцій, оптимальної працездат­ності за максимальної тривалості життя.
Г.Л.Апанасенко Фізичне здоров'я - динамічний стан організму, який визначається резервами енергетичного, пластичного і регуляторного забезпечення функцій, характеризується стійкістю до розвитку патогенних чинників і здатністю компенсувати патологічний процес, а також є основою здійснення соціальних (праця) і біологічних функцій.
Кiлькiсть переглядiв: 565

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.